2015
Projekt rodinného domu v Osace je založen na vzájemné interakci konstrukce a přírody.
Česká republika (9)
Svět (1190)
Česká republika (9)
Svět (0)
8.9.-9.10.2015 Pokoje- České Budějovice
Proběhlé akce a přednášky (228)
Všechny příspěvky (1873)
Architektura v přírodě (123)
Budovy pro vzdělávání (140)
Bytové domy (115)
Drobné stavby (139)
Galerie a muzea (84)
Horské chaty (2)
Hotely a restaurace (75)
Houseboaty (7)
Industriální stavby (26)
Interiéry (94)
Kaple, kostely a památníky (31)
Komerční stavby (49)
Mobilní stavby (32)
Mosty a lávky (36)
Nemocnice a ordinace (16)
Přístavby (92)
Rodinné domy (515)
Rozhledny (31)
Společenská a informační centra (50)
Sportovní stavby (51)
Veřejný prostor a rekreace (142)
Výstavy a instalace (54)
Zajímavosti nedělní (54)
Projekt rodinného domu v Osace je založen na vzájemné interakci konstrukce a přírody.
Hlavní designový koncept tohoto domu je tvar L, který obklopuje bazén a tři různé zahrady. Dům je koncipován pro bydlení rodiny s dětmi. Dominantním prvkem na jemné bílé fasádě jsou účelné otáčivé dřevěné žaluzie.
Pozemek, na kterém budova stojí, se nachází přibližně 1100 m nad mořem na Saualm v údolí Görtschitz v Korutanech. Zákazník si přál novou interpretaci alpského statku a moderní interpretaci lidové architektury. Místní modřín byl použit pro dřevěné fasády a dřevěnou střechou pro vytvoření harmonie mezi budovou a okolní krajinou.
Asymetrická betonová kaple ukryta v konzole balancující na okraji hory v Salvadoru. Konzola se otevírá do dvou směrů panoramatických výhledů. Hranatý Objem zužující se směrem dozadu vytváří menší otvor, který slouží jako vstup. Prostor uvnitř je jednoduše zařízený s řadami dřevěných lavic, oltářem a betonovým pultem.
Polské studio Zalewski Architecture vytvořilo travnatý zavěšený chodník do budov vnitrobloku, který umožnuje procházku aniž byste museli opustit budovu. Je umístěn ve třetím patře studia Zalewski v Gliwicích, v jižním Polsku. Možnost procházky je příjemné zpestření horkého slunného dne, která zároveň může inspirovat a odreagovat pracující v tamním ateliéru.
Tohle se mi fakt moooc libi...55 metrů čtverečních z dílny dánského designového studia Vipp- včetně veškerého vybavení. V malé prefabrikované stavbě složí hlavu 4 lidi- 2 v "loftové" ložnici, která je přístupná po žebříku, a další dva na gauči v přízemí.
Dům bez vnitřních i vnějších stěn od japonské kanceláře Suppose v Hirošimě. Některé místa v domě jsou zapuštěná pod tak, aby pracovní deska byla zároveň s úrovní venkovního terénu.
Tento třípodlažní řadový dům v Singapuru má výrazné otočné dřevěné nosníky na svém průčelí, které slouží k odvrácení nárazového větru. Průřez má aerodynamický tvar bumerangu, který přesměrovává silný vánek, zatímco druhá strana je obložena dřevem, aby zajistily potřebné soukromí v různých denních dobách. Proměnlivá fasáda odráží náladu uživatelů. Interiér 1. podlaží má vysoký strop a přímé větrání do přilehlé zahrady. Schodiště osvětlené světlíkem má jedinečný trojúhelníkový průřez.
České studio PHA navrhlo tento interiér pro prodej čajů v pasáži na Broadway na Praze 1. Dominantním prvkem dřevěného interiéru je centrální kruhový světlík se skleněnou členitou klenbou. Tento středobod určuje veškerou orientaci a hierarchii prostoru. Prostor je členěn pouze mobilním atypickým nábytkem. Dřevěná lehká struktura vytváří příjemné až zenové prostředí pro ochutnání čaje, kde si zákazníci užijí kouzlo okamžiku.