Vyberte klíčové slovo Folder
Pohledový Beton 3D tisk Albánie Alpy Anglie Argentina Architektura Architektura v ppřírodě Architektura v přírodě Ateliér Atrium Austrálie Balkón Bambus Barevnost Barva Bazén Belgie Beton Bezrámové zasklení Bílá Bosna a Herzegovina Brazílie Bulharsko Bunkr Cetris Cihla Cihly Copilit Corian Corten Costa Rica Černá Červná Česká republika Čína Dánsko Děrovaná fasáda Děti Dočasné stavby Domov důchodců Doprava Došková střecha Drobné stavby Drřevěná fasáda Dřevěná fasáda Dřevo Dřevo v interiéru Dřevo v nteriéru Dřevostavba Dvojdům Dvorana Ekvádor Estonsko Eternit Fasádní pohledový beton Finsko Francie Gabiony Garáže Gruzie Guerrilla gardening Guma Hliníková fasáda Horská chata Chata Chile Chorvatsko Interiér Iran Irsko Island Itálie Izrael Japonsko Jižní Afrika Jižní Korea Kámen Kanada Kancelář Karton Kinetická architektura Kino Klenba Knihovna Kolumbie Kompozice Kontejner Konverze Konzola Korea Korten Koupelna Kov Kovová fasáda Krb Krychle Kuchyň Laminát Lávka Lego Lehký obvodový plášť Lepené dřevo Libanon Lícové zdivo Lichtenštejnsko Litva Loft Lotyšsko Lucembursko Maďarsko Malý rodinný dům Měděná fasáda Membrána Městský mobiliář Mexico Mexiko Minimalismus Moderní rdinný dům Moderní rodinné domy Moderní rodinný dům Moderní rodnný dům Moderný rodinný dům Modul Molo Most Mrakodrap Náměstí Německo Nerez Nerezová fasáda Nizozemí Norsko Nový Zéland Obytný prostor s galerií Ocel Ocelový rám Okenice Olympiáda Londýn 2012 Openspace Oplocení Organická architektura Osazení do terénu OSB v interiéru Osvětlení Park Pavlač Perforovaný plech Peru Plastika Plech Pneumatická konstrukce Pohledový beton v interiéru Pohyblivá fasáda Polsko Polykarbonát Pororošt Portugalsko Pozinkovaná fasáda Prefabrikovaná stavba Prezentace Přestavba Příroda Pultová střecha Rakousko Rekonstrukce Rodinný dům ve svahu Rostoucí dům Royhledna Rsakousko Rumunsko Rusko Řadové domy Řecko Saúdská Arábie Sauna Sedlová střecha Showroom Schodiště Singapur Skleněná fasáda Sklo Sloupy Slovensko Slovinsko Slunolamy Sociální bydlení Socha Soutěž Spojené arabské emiráty Spojené státy americké Stadion Stanová střecha Stodola Streetart Studentské bydlení Světlík Šedová střecha šikmá střeha Šindel Španělsko Švédsko Švýcarsko Tahokov Taiwan Terasa Terasa na střeše Textil Thajsko Tunisko Ukrajina Umění Umění ve veřejném prostoru Urbanismus Uruquai Uruquay USA Úzká parcela Ve svahu Velká Británie Venezuela Veřejný prostor Vietnam Vinařství Vlnitý plech Vnitřní dvůr Voda Vyhlídka Zábradlí Zahradní architektura Zatravněná fasáda Zeleň Zelená architektura Zelená střecha Zrcadlení
Vyhledávání

The COSMIC House

The COSMIC House

Foto: Hiroshi Ueda

Projekt rodinného domu v Osace je založen na vzájemné interakci konstrukce a přírody.

Celý článek

Dom’Up- dům na stromě

Dom’Up- dům na stromě

Foto: Treesandpeople

Celý článek

Středomořská vila v Izraeli

Středomořská vila v Izraeli

Foto: Amit Giron

Hlavní designový koncept tohoto domu je tvar L, který obklopuje bazén a tři různé zahrady.  Dům je koncipován pro bydlení rodiny s dětmi. Dominantním prvkem na jemné bílé fasádě jsou účelné otáčivé dřevěné žaluzie.

Celý článek

Dům SPI

Dům SPI

Foto: Kurt Kuball

Pozemek, na kterém budova stojí, se nachází přibližně 1100 m nad mořem na Saualm v údolí Görtschitz v Korutanech. Zákazník si přál novou interpretaci alpského statku a moderní interpretaci lidové architektury. Místní modřín byl použit pro dřevěné fasády a dřevěnou střechou pro vytvoření harmonie mezi budovou a okolní krajinou.

Celý článek

Kaple v horském svahu

Kaple v horském svahu

Foto: Tom Arban

Asymetrická betonová kaple ukryta v konzole balancující na okraji hory v Salvadoru. Konzola se otevírá do dvou směrů panoramatických výhledů. Hranatý Objem zužující se směrem dozadu vytváří menší otvor, který slouží jako vstup. Prostor uvnitř je jednoduše zařízený s řadami dřevěných lavic, oltářem a betonovým pultem.

Celý článek

Spirálový levitující chodník mezi budovami

Spirálový levitující chodník mezi budovami

Foto: Zalewski Architecture Group

Polské studio Zalewski Architecture vytvořilo travnatý zavěšený chodník do budov vnitrobloku, který umožnuje procházku aniž byste museli opustit budovu. Je umístěn ve třetím patře studia Zalewski v Gliwicích, v jižním Polsku. Možnost procházky je příjemné zpestření horkého slunného dne, která zároveň může inspirovat a odreagovat pracující v tamním ateliéru.

Celý článek

Vipp shelter

Vipp shelter

Foto: Vipp

Tohle se mi fakt moooc libi...55 metrů čtverečních z dílny dánského designového studia Vipp- včetně veškerého vybavení.  V malé prefabrikované stavbě složí hlavu 4 lidi- 2 v "loftové" ložnici, která je přístupná po žebříku, a další dva na gauči v přízemí.

Celý článek

Chata v Hirošimě

Chata v Hirošimě

Foto: Suppose

Dům bez vnitřních i vnějších stěn od japonské kanceláře Suppose v Hirošimě. Některé místa v domě jsou zapuštěná pod tak, aby pracovní deska byla zároveň s úrovní venkovního terénu.

Celý článek

Řadový dům s otočnými žaluziemi

Řadový dům s otočnými žaluziemi

Foto: Derek Swalwell

Tento třípodlažní řadový dům v Singapuru má výrazné otočné dřevěné nosníky na svém průčelí, které slouží k odvrácení nárazového větru. Průřez má aerodynamický tvar bumerangu, který přesměrovává silný vánek, zatímco druhá strana je obložena dřevem, aby zajistily potřebné soukromí v různých denních dobách. Proměnlivá fasáda odráží náladu uživatelů. Interiér 1. podlaží má vysoký strop a přímé větrání do přilehlé zahrady. Schodiště osvětlené světlíkem má jedinečný trojúhelníkový průřez.

Celý článek

T Lounge by Studio pha

T Lounge by Studio pha

Foto: Filip Šlapal

České studio PHA navrhlo tento interiér pro prodej čajů v pasáži na Broadway na Praze 1. Dominantním prvkem dřevěného interiéru je centrální kruhový světlík se skleněnou členitou klenbou. Tento středobod určuje veškerou orientaci a hierarchii prostoru. Prostor je členěn pouze mobilním atypickým nábytkem. Dřevěná lehká struktura vytváří příjemné až zenové prostředí pro ochutnání čaje, kde si zákazníci užijí kouzlo okamžiku.

Celý článek