2016
Klasické materiály, sedlová střecha ale zajímavé pojetí.
Klíčová slova: Architektura, Beton, Dřevo v interiéru, Koupelna, Krb, Kuchyň, Moderný rodinný dům, Německo, Sedlová střecha, Schodiště, Šindel
Česká republika (9)
Svět (1190)
Česká republika (9)
Svět (0)
8.9.-9.10.2015 Pokoje- České Budějovice
Proběhlé akce a přednášky (228)
Všechny příspěvky (1873)
Architektura v přírodě (123)
Budovy pro vzdělávání (140)
Bytové domy (115)
Drobné stavby (139)
Galerie a muzea (84)
Horské chaty (2)
Hotely a restaurace (75)
Houseboaty (7)
Industriální stavby (26)
Interiéry (94)
Kaple, kostely a památníky (31)
Komerční stavby (49)
Mobilní stavby (32)
Mosty a lávky (36)
Nemocnice a ordinace (16)
Přístavby (92)
Rodinné domy (515)
Rozhledny (31)
Společenská a informační centra (50)
Sportovní stavby (51)
Veřejný prostor a rekreace (142)
Výstavy a instalace (54)
Zajímavosti nedělní (54)
Klasické materiály, sedlová střecha ale zajímavé pojetí.
Na hranici vinařské oblasti Wachau stojí mezi silnicí a stávajícími budovami vinařství nový objekt, který se otevírá směrem do dvora. Uvnitř jsou výrobní prostory a koštovací místnost.
Kulturní centrum v malé rakouské obci Kals přebírá tvarosloví od sousedních pozdně gotických domů. Dům nahradil dřívější obecní úřad, hmota byla ale o patro snížena. Foyer se nachází pod vstupní terasou, která rozšiřuje plochu návsi.
Most slouží jako spojnice mezi ořechovým sadem a vesnicí, kam je potřeba sklizeň přepravit, a zároveň umožňuje sejít na spodní úroveň k říčce. Konstrukce je odlita z betonu s černým barvivem, aby se odlišila od betonovvých pilířů, které podepírají dániční most.
Razantní rekonstrukce muzea v nizozemském městě Dordrecht změnila původní objekt k nepoznámí. Architekti ze Marco Vermeulen studia opatřili původní fádní objekt zelenými střechami a chodníčky, které provedou návštěvníka mezi geometrickou landartovou krajinou....fotky stojí za to!
Čerstvě dokončený domov pro seniory- perforované stěny se vinou okolo dvoru, který slouží jako společný a společenský prostor pro obyvatele a jejich návštěvníky. Hmota je částečně zapluštěná do terénu.
Nelíbí se vám ta fasáda? mě teda ne, ale podívejte se na další obrázky... jak si architekti poradí se symetrií dvojdomu a požadavkem na zvětšení plochy.
Tenhle projekt mi udělal dvojí radost...je fakt pěknej a za druhý není někde ve Švýcarsku, ale je v menším polském městě. Okolí jezera slouží jako hlavní rekreační zóna. Břeh vybavilli architekti dřevěným promenádním molem s lavicemi, které mohou sloužit i jako tribuna. Molo je spojené s cyklotrasami a stezkami pro běhání, které vedou v druhém plánu za ním.
I u nás se dá najít skleněná vitrína na ulici s knížkami, nebo i jen regál opřený o zeď na menším nádraží...tenhle koncept jde dál, nejen, že si můžete knihu pujčit nebo vzít, můžete si tady sednou a rovnou se začíst.
Železobetonový oblouk překonává vzdálenost dvaceti metrů, díky dvojímu zakřivení se podařilo konstrukci staticky zpevnit, tak že samotná působí velmi lehce.